01.02.2016
Jan Král

Opravu Volgogradské ulice připravuje město s občany

Ještě než se město pustí do celkové rekonstrukce Volgogradské ulice, domluvilo se s místním osadním výborem na několika úpravách. Týkají se zejména dopravního značení, které přispěje k bezpečnosti provozu a pohybu chodců.

Ulice v délce jednoho kilometru v úseku od Hanychovské po křižovatku s ulicí Kubelíkova volá po kompletní opravě už několik desítek let. Magistrát již zatím vypracoval prvotní studii možných řešení. Podle hrubého odhadu by rekonstrukce přišla město až na 35 milionů korun. Tak nákladnou investiční akci by mohlo město realizovat nejdříve v roce 2017, proto bude rekonstrukce rozdělena do několika etap, které budou problém v lokalitě řešit postupně. V prvním kroku bude řešen havarijní stav vozovky a dopravní značení, zároveň bude připravován ve spolupráci s občany komplexní projekt revitalizace dané ulice a jejího okolí.

V havarijním stavu je povrch komunikace, ale potřeba je opravit i kanalizaci. Obyvatele trápí výtluky na vozovce. Město přislíbilo opravu nejhorších výtluků v rámci běžné údržby komunikací, a to co nejdříve počasí dovolí, tedy v jarních měsících. Osadní výbor upozornil na chybějící značky, které mají v lokalitě omezovat rychlost projíždějících vozidel. Ke zvýšení bezpečnosti by přispělo i zrcadlo u křižovatky s ulicí Letní. Zástupci osadního výboru také požádali město, zda by bylo možné dopravním značením odklonit nákladní automobily, které Volgogradskou ulici přijíždějí do továrny na výrobu obalů.

„Volgogradská ulice je dlouhodobý problém, který v minulosti nebyl řešen. Současný stav je takový, že je nutné provést nejenom celkovou rekonstrukci vozovky, ale také vyřešit kanalizaci a Zlatý potok, který pod ulicí protéká. Věřím, že se nám ve spolupráci s místními obyvateli a osadním výborem podaří připravit projekt rekonstrukce silnice a revitalizace celého jejího okolí tak, aby zde mohli lidé žít spokojeně a bezpečně,“ řekla náměstkyně pro územní plánování, veřejnou zeleň a životní prostředí Karolína Hrbková.

 

Nastavení cookies