29.03.2013
Jan Král

Biatlonistka Soukalová je nejúspěšnější sportovkyní Libereckého kraje

Anketa Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje za rok 2012 má své vítěze. Ceny převzali na slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 28. března v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Nejlepším sportovcem v hlavní kategorii jednotlivců dospělých se stala biatlonistka Gabriela Soukalová z SKP Jablonec nad Nisou, za ní se umístila triatlonistka Helena Erbenová a stejně jako vloni na třetím místě fotbalista David Lafata z Baumitu Jablonec. Vítězce na slavnostním večeru osobně pogratuloval náměstek liberecké primátorky pro územní plánování, sport a cestovní ruch Jiří Rutkovský.

Česká reprezentantka v biatlonu Gabriela Soukalová patří v současnosti do světové špičky. Na letošním Světovém poháru v ruském Chanty-Mansijsku zažila víkend snů. Zvítězila ve sprintu, stíhačce i v závodu s hromadným startem. Jak navíc Soukalová ukázala na nedávném mistrovství v Novém Městě na Moravě, je nejenom vynikající biatlonistka, ale také skvělá zpěvačka.

V kategorii družstev dospělých první příčku obsadili fotbalisté prvoligového týmu FC Slovan Liberec. Kategorii jednotlivců mládeže ovládl orientační jezdec na horských kolech Kryštof Bogar z OK Jiskra Nový Bor. Nejvíce hlasů v družstvech mládeže získala atletická štafeta dorostenek z TJ LIAZ Jablonec nad Nisou. Mezi handicapovanými sportovci byla jedničkou za rok 2012 cyklistická mistryně republiky Lenka Alblová z Handi Seba Tanvald a SPMP Sluníčko Jablonec. Trenérem roku se stal Tomáš Choc z Plaveckého klubu Česká Lípa. Sportovní hvězdou Deníku čtenáři zvolili Pavla Znamenáčka, karatistu ze Sport Relax Česká Lípa.

Večer moderoval legendární sportovní komentátor Štěpán Škorpil. Vedle slavných sportovců se během večera na pódiu představili zpěváci Michaela Nosková a Marián Vojtko a kytarista a bývalý fotbalista Zoran Gajič.

Krajskému finále ankety pravidelně předcházejí okresní kola - Sportovec roku 2012 Liberecka, Jablonecka, Semilska a Českolipska. Pořadateli sportovní ankety jsou Krajské sdružení ČSTV pod vedením předsedy KV ČSTV Vladimíra Boháče, Statutární město Liberec, Deník a Liberecký kraj.

Text a foto: Jan Král