22.01.2013
Jan Král

MS juniorů v Liberci: Bratři Cologni a Northuga neuspěli, zlato má Rusko a Itálie

2. den: V Liberci se rozdávaly první medaile v rámci světového šampionátu klasických lyžařů do 23 let. Sprinty ve Vesci ovládli Ital Federico Pellegrino a Ruska Jelena Sobolevová.

Mladší bratři lyžařských megahvězd Gianluca Cologna a Tomas Northug se ovšem do finále neprobojovali a  skončili na devátém, respektive jedenáctém místě.

Sympatické vystoupení předvedli ve Vesci české ženy, když obě nejenže postoupily z kvalifikace, ale uspěly i v následném čtvrtfinále. Semifinále už bylo nad jejich síly, a tak Karolína Grohová z Dukly Liberec nakonec obsadila jedenácté místo a Sandra Schützová z Jilemnice dvanáctou pozici.

V mužské kategorii se z trojice českých reprezentantů probojoval do  elitní třicítky pouze Jan Bartoň z Dukly Liberec. Ve svém čtvrtfinále pak dojel čtvrtý a celkově obsadil devatenáctou pozici.

Záštitu nad Mistrovstvím světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování 2013 v Liberci převzaly Ministerstvo školství, mládeže, tělovýchovy a  sportu ČR, Statutární město Liberec a Liberecký kraj.

Šampionátu se účastní 652 reprezentantů z 36 zemí. Na všechny tréninky, závody i ceremoniály mají diváci vstup zdarma. Kromě slavnostního zahájení a poté i zakončení ve Vesci se každý den od  20.00 hodin odehrají v centru města rovněž medailové ceremoniály – v  prostoru mezi Obchodním centrem Forum a domem kultury.