23.09.2015

Osmá Seniorské míle v novém prostředí

V pátek 18. září se v Liberci uskutečnil již VIII. ročník závodu v chůzi seniorů s názvem Seniorská míle. Závod, který pořádá Komunitní středisko Kontakt Liberec, p.o., má sice již svoji tradici, ale tento ročník měl svoji premiéru, protože se uskutečnil v novém prostředí.

V předchozích sedmi ročnících senioři závodili ve sportovním areálu ve Vesci, letos se přemístili do sportovního areálu Slovanu Liberec, na stadion U Nisy. A byla to volba dobrá. K závodu se prezentovalo celkem 94 závodníků, opět byla většina žen. Pro dobrou pohodu celého sportovního dopoledne hrála osvědčená kapela Ferles Band, která závodníky rozehřála zejména před vlastním závodem. Mezi startujícími byli kromě libereckých také frýdlantští a jablonečtí senioři.

Závodníky za Liberec přivítal ředitel Kontaktu Michael Dufek, za Jablonec Naďa Jozífková a za Frýdlant Iva Spazierová. Závod za zahájený prohlásila jeho ředitelka Eva Zlesáková, vedoucí pořádajícího klubu APM. Samotný start byl úsměvný, protože došlo k nedorozumění a závodníci start “ulili”. Sice nedopatřením a ne až tak jejich vinou, nicméně se start musel opakovat. Po zaznění tónu vuvuzely konečně senioři vyrazili na pochod. Trasa vedla kolem tréninkového hřiště Slovanu, několik desítek metrů po rovince a  pak závodníky již čekala nejnáročnější část závodu, “krpál” ke Koloseu. Odtud pak kroky vedly z mírného kopečka kolem garáží zpět na cyklostezku podél Nisy, cíl byl z druhé strany tréninkového hřiště.

První závodník se v dohledu objevil velmi brzo, bohužel si ale spletl pravidla závodu a trať běžel a navíc nedodržel trasu, proto mu nebyl měřen čas. Na regulérní straně cíle se posléze objevil první závodník a  po něm již rychleji či pomaleji docházeli do cíle další. Vzhledem k náročnosti trati bylo pole závodníků dost roztrhané, což usnadnilo měření výsledných časů. I tak všichni závodníci do cíle dorazili v  rozmezí 26 minut.

Vítězem závodu se stal Dobroslav Buřita v čase 11´4´´, na druhém místě se umístil Karel Mudra v čase 12´4´´ a třetí skončila Jana Šoltová v čase 12´33´´. Nejlepší libereckou závodnicí se stala Růžena Šmídová. Všichni závodníci byli z Frýdlantu. Součástí závodu je také pokaždé vyhlášení nejstaršího závodníka, také letos tento titul z rukou ředitele Kontaktu převzala paní učitelka Eva Bartošová, která je takto čiperná v  neuvěřitelných 93 letech. Před jejím výkonem smekáme. Ale zkrátka nepřišli ani ostatní závodníci, každý dostal svůj účastnický diplom na  památku tohoto zápolení.

V závěrečném slově ředitel Kontaktu za pořadatele všem závodníkům blahopřál a oficiálně tak letošní Seniorskou míli zakončil. Nezbývá než si přát, aby se příští rok uskutečnil další ročník tohoto zajímavého seniorského klání a aby se všichni ve zdraví sešli na startu.

Seniorská míle 2015 skončila, všem blahopřejeme a ať žije Seniorská míle 2016!