06.12.2013
Jan Král

Poničený Památník obětem komunismu se dočká opravy

Památník obětem komunismu v parku v Jablonecké ulici, který se stal letos v létě terčem útoku neznámého vandala, nechá statutární město Liberec opravit.

Potřeba je vyměnit poškozené sklo a obnovit nátěr rámu. Předpokládaná výše finančních nákladů na opravu je cca 132 tisíc Kč bez DPH. „Památník obětem komunismu je velice atraktivní umělecké dílo, které zpříjemňuje veřejný prostor a velice mě mrzí, že někteří občané si podobných děl od renomovaných autorů neváží a poškozují je,“ komentovala primátorka Martina Rosenbergová.

Památník obětem komunismu, který od roku 2006 stojí v Jablonecké ulici v Liberci, uspěl letos v konkurenci 70 nejvýraznější českých staveb a stal se v rámci mezinárodní soutěže BigMat nejlepší českou stavbou realizovanou v období 2005 – 2013. Má podobu kvádru, který je ze dvou stran tvořen zrcadlovými tabulemi pokoveného skla, vsazenými do ocelového rámu. V patě památníku je do dlažby zapuštěn zrcadlově převrácený nápis, v odrazu čitelný: „Sám v sobě hledej, zda svobodu bráníš, ctíš nebo omezuješ."

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.