12.06.2012
Main Administrator

Vozíčkáři měli turnaj ve stolním tenisu

Více jak čtyřicet hráčů stolního tenisu, upoutaných na invalidní vozík, se v sobotu 9. června sjelo do liberecké Tipsport areny na celostátní turnaj. Ten v rámci Českého poháru organizuje Liberecký sportovní klub vozíčkářů pod vlajkou SKST Liberec.

Letošní počet účastníků byl rekordní. „Sešli se tu hráči stolního tenisu na vozíku, mezi kterými nechyběli účastníci paralympiád, mistrovství světa a Evropy, v čele se třemi účastníky nadcházející letošní paralympiády v Londýně. Dva z těchto reprezentantů jsou členy právě libereckého oddílu,“ říká Jiří Suchánek z SKST Liberec.

V konečném pořadí se liberečtí hráči umístili takto: René Tauš na 1. místě, Jiří Suchánek na 6. místě a Tomáš Přibyl na 11. místě. Odehrálo se přes 250 zápasů.

Český pohár má osm kol pořádaných vždy v jiném městě České republiky. Podle pořadí v Českém poháru se hráči nominují na Mistrovství České republiky, na kterém má liberecký oddíl již několik let své zastoupení s  medailovým umístěním.

Klub vozíčkářů byl v Liberci založen v roce 1992. Cílem je organizace sportovní činnosti pro tělesně postižené sportovce na vozících (paraplegie + kvadruplegie) a vytvářet pro ně materiální a tréninkové podmínky. Hlavním sportem je pak stolní tenis. V roce 2006 se tento klub sloučil s SKST Liberec a dále funguje jako samostatný oddíl. V současnosti má dvě desítky členů.

Foto a text: Jan Král