09.09.2012
Pavel Chmelík

Zástupci německých spolků si prohlédli historickou radnici

Na další vzájemné spolupráci se v pátek 7. září na půdě historické radnice dohodli představitelé města Liberce a zástupci dvou německých spolků, Svazu Němců a Heimatkreis Reichenberg.

Zástupce organizací, které před mnoha lety založili liberečtí Němci, přijala primátorka města Martina Rosenbergová a náměstek primátorky pro ekonomiku a systémovou integraci úřadu Jiří Šolc. Jak zdůraznili němečtí hosté, spolupráce mezi někdejšími německými obyvateli města a těmi, co se v Liberci usadili po roce 1945, se naplno rozvinula až se změnou politického režimu v Československu po roce 1990.

Oba spolky se například podílely na zvelebování domovů důchodců na Liberecku a pomáhaly také s dalšími projekty, třeba s organizací Česko-německých kulturních dnů, nazvaných Dialog.

Na setkání s vedením města vyjádřil Klaus Hoffmann, předseda Heimatkreis Reichenberg, radost nad tím, že se na vrchol historické radnice opět vrátila socha rytíře a na náměstí Dr. Edvarda Beneše kašna se sochou Neptuna.

Primátorka Martina Rosenbergová ocenila dlouhodobou spolupráci s německými spolky a jejich zástupcům slíbila účast města i na budoucích projektech, například na půdě vzdělávání.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.