09.04.2015
Ing. Michaela Maturová

Liberec se zapojí do kampaně Zdravých měst Den Země

V týdnu 18. - 26. dubna 2015 budou v Liberci probíhat akce související se Dnem Země. Kampaň připravuje statutární město Liberec ve spolupráci s libereckými neziskovými organizacemi. Touto akcí se město zapojuje do kampaně Národní sítě Zdravých měst ČR a projektu Statutární město Liberec – Zdravé město.

V současné době slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

V rámci oslav Dne Země jsou připraveny tyto akce:

18. dubna 2015

Akce ke dni země budou v Liberci zahájeny kampaní Ukliďme Česko – Ukliďme Liberec.

  •  ke kampani se připojí neziskové organizace, osadní výbory i školy po celém Liberci. Odvoz a likvidaci nasbíraného odpadu zajistí ve spolupráci se svozovou společností A.S.A. Liberec s.r.o. statutární město Liberec. Více informaci o akci je možno získat na http://www.uklidmecesko.cz/event/10698
  • o do úklidů svého okolí je možno se zapojit i přes kampaň www.csop.cz/uklidmesvet

21. dubna 2015

  • Tradiční velká jarní cyklojízda v předvečer Dne Země zahájí soutěž Do práce na kole 2015 – organizátorem jsou Cyklisté Liberecka, o.s. Start je v 16:45 na náměstí Dr. E. Beneše. Více naleznete na stránkách www.cykliste.cz. Registrace do 30. 4. 2015 na  www.dopracenakole.net.

22. dubna 2015 – Den Země

Ozvěny Ekofilmu v kině Varšava

  • od 17 do 20 hodin je pro zájemce z řad veřejnosti připraveno neformální setkání v kavárně s besedami nad těmito promítanými filmy:

1) Udržitelná doprava ve městech – od 17,00
2) Integrované přístupy k udržitelnějšímu využívání území – od 18,30
3) Neztrácejme půdu pod nohama - od 19,45

25. dubna 2015

  • budou probíhat oslavy Dne Země v ZOO Liberec, letos s podtitulem "Zdravá Země, zdraví lidé". Pro návštěvníky jsou připraveny různé dílničky, infostánky a prezentace přírodních léků a léčivých prostředků
  • společnost .A.S.A. Liberec s.r.o., která se stará o svoz komunálního odpadu na území města, se ke Dni Země připojí prostřednictvím dne otevřených dveří od 9:00 do 15:00 ve svém sběrném dvoře v Ampérově ulici. Veřejnost si bude moci prohlédnout celé zázemí areálu, kde je komunální odpad tříděn a  je s ním dále nakládáno.

26. dubna 2015

  • ZO ČSOP Armillaria a další přizvané organizace připravují pro veřejnost tradiční setkání na Ruprechtickém cvičáku od 10.00 - 19.00 hod. Na programu je úklid okolí, osvěta o odpadech, soutěže pro děti, živá hudba a posezení u ohně.
  • Čmelák - Společnost přátel přírody - pořádá ke Dni Země Exkurzi do mokřadů v Jablonném v Podještědí. Na programu je procházka po mokřadech s odborným výkladem a ornitologickým populárně naučným programem. Sraz je v 10 hodin u vstupu do mokřadů vedle zámku Nový Falkenburk v Jablonném v Podještědí. Na akci se přihlaste prosím předem na www.cmelak.cz/akce. Na stejném místě bude v sobotu 25. dubna probíhat úklid.

Podrobnější informace k jednotlivým akcím a budou uveřejňovány na stránkách Statutárního města Liberec či jednotlivých pořádajících organizací. Těšíme se na vaši účast.

Nastavení cookies