21.03.2024
Jan Král

Liberecká radnice na hodinu zhasne. Upozorní na ochranu klimatu

Statutární město Liberec se i v letošním roce připojí k celosvětové kampani Hodina Země symbolickým zhasnutím nasvícení budovy radnice v sobotu 23. března od 20.30 do 21.30 hodin.

Minulý rok se ke kampani připojilo v České republice 137 obcí, 55 organizací, uskutečnilo se 8 akcí pro veřejnost, zhaslo 5 památek a přes 500 jednotlivců si dalo závazek ušetřit 1500 tun skleníkových plynů ročně.  

Hodina Země je každoroční celosvětový happening, jehož cílem je upozornit na změnu klimatu. Povzbuzuje jednotlivce, obce a organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny. Akci vymyslel Světový fond na ochranu přírody (WWF) a první ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa. Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního obýváku. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin – zhasnutí světla – je signálem, že je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.

Připojte se na www.hodinazeme.cz

Nastavení cookies