06.09.2019
Jan Král

Mikolas Josef odstartuje v Liberci své první české turné

Zpěvák Mikolas Josef ohromil hudební Evropu, když vloni vybojoval historicky nejlepší české umístění v Eurovizi. Pro zahájení svého prvního turné si vybral Liberec. Město, ke kterému má překvapivě blízký vztah.

Jaký máte vztah k Liberci? Jak na vás působí?
Pro mnoho lidí možná až překvapivě blízký. Točil jsem zde své první klipy Free a Believe, takže jsem zde trávil dost času. A tento rok jsme zde přichystali ve spolupráci s Jirkou Veverkou koncert, který odstartuje vánoční tour Closer to you, která je v podstatě mojí první v životě a velmi se pod Ještěd těším.

Koncertem v Liberci prakticky tedy odstarujte své první turné. Proč zrovna tady na severu?
Termínově nám to takto vyšlo nejlépe a jsem velmi rád, že to můžeme odpálit právě tady.

Jaký bude váš koncert? Chystáte něco speciálního?
Samozřejmě. Rádi bychom posunuli ještě výš naši show, kterou jsme předvedli na jaře ve vyprodaném Foru Karlín. Od té doby jsem koncertoval hlavně v zahraničí a jsem moc rád, že můžeme show předvést i v českých městech. Fanoušci se mají opravdu na co těšit.

Jak se za rok proměnil váš život od úspěchu v Eurovizi?
Velmi zásadně. Jsem ted v opravdu hektickém životě, kdy se přesunuji mezi studiem, rozhovory, natáčením a koncerty. Je to velmi náročné a ztratil jsem v podstatě kompletně svůj osobní čas a život, ale chci dát hudbě aktuálně vše co můžu a jsem šťastný a vděčný, že můžu.

Nedávno jste vydal videoklip k letnímu singlu Acapella, který jste si i sám režíroval. Kdy se fanoušci dočkají první desky?
Máme připravené další singly a pokud bude deska, tak určitě budeme brzy informovat. Singlu Acapella se daří náramně a ta několikaletá práce je na něm věřím cítit. Těším se až fanouškům představím další projekty, které máme připravené. Je toho opravdu hodně.

Sám jste začínal jako zpěvák na ulici. Jak se dnes díváte na pouliční umělce?
Pokud jakéhokoliv umělce vidím, vždy ho podpořím. Začínal jsem tak a díky tomu věřím mám tu potřebnou pokoru a snažím se žít v podstatě pořád stejně jako když jsem s hudbou na ulici začínal. Jednoduše pořád jsem ten obyčejný kluk.

Mimochodem, v Liberci se snažíme busking podporovat. Co by mohla města v tomto směru ještě vylepšit?
Například ve Vídni si mohou umělci rezervovat jednotlivé časy a díky tomu si myslím je to pro ně mnohem jednodušší. To by se mi líbilo i tady v Čechách. Ale pokud se v Liberci busking podporuje, je to skvělé. Snažím se o to v Praze 1, ale tam je to opravdu složité.

Máte nějaký hudební vzor, který vás inspiruje?
Pro mě jsou největším vzorem asi Ed Sheeran nebo Passenger, kteří také začínali na ulici a podívejte kam to dotáhli.

Jak vypadá váš typický den?
Záleží opravu na jednotlivém programu, ale aktuálně je to v podstatě téměř bez spánku a stále v pohybu.

Jak byste si představoval ideální dovolenou?
Ideálně naprosto bez signálu, bez telefonu a někde na samotě naprosto v klidu.

Děkujeme za rozhovor pro Liberec.cz.

Foto: Jiří Veverka

 

Nastavení cookies