30.03.2021

Prodáváme areál bývalého očního sanatoria Machnín

Areál na okraji Liberce - Kleinertova vila - bývalá oční léčebna Machnín je na prodej.

Soubor pozemků je součástí areálu bývalého očního sanatoria Machnín. Nachází se při ulicích Rynoltické a U Přádelny, je situovaný u silnice z Chrastavy do Kryštofova údolí. Areál je napojen na rozvod elektrické energie a na veřejnou vodovodní síť. Objekt č.p. 99, který je součástí pozemku st. 184, dal roku 1882 postavit jako rodinné sídlo zasazené do lesoparku místní továrník.

Dnes je tato stavba ve špatném technickém stavu a lze uvažovat o její demolici. Na tento objekt byl zpracován Odborný posudek – Stavebně technické posouzení objektu. Objekt č. p. 128, který je součástí pozemku st. 228, je v současné době jediným užívaným nájemcem bytové jednotky. Byl postaven vroce 1890 jedná se o architektonicky zajímavou stavbu. Objekt č. p. 129, který je součástí pozemku st. 229, je tzv. strážní věž, nepodsklepená, spodní podlaží tvoří bránu v masívním oplocení areálu.

Pozemky, které tvoří s budovami celek, jsou obehnány z ulice Rynoltická masívní kamennou zdí, která je místy již narušena a potřebuje opravit. Samotné pozemky jsou v současnosti zapojené vzrostlými stromy, stáří některých je jistě přes 100 let.

Cena: 20 222 000 Kč (529 Kč za m²)

Informace na úřední desce: VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA PRODEJ BÝVALÉHO AREÁLU „OČNÍ SANATORIUM MACHNÍN“

 

V případě zájmu je prohlídka možná, po předchozí telefonické domluvě s pí. Marií Hozákovou, referentkou oddělení majetkové evidence a dispozic, odboru majetkové správy, tel.: +420 485 243 315, e-mail: hozakova.marie@magistrat.liberec.cz

 

Nastavení cookies