13.07.2020
Vladimír Fiala

Zahrada u kostela Nalezení svatého Kříže opět otevřena

Dovolujeme si Vás informovat, že po delší pauze byla pro milovníky sakrální architektury a širší veřejnost opět otevřena zahrada kostela Nalezení sv. Kříže, která průběžně prochází plánovanou revitalizací a přeměně na parkovou oblast v rámci projektu č. 100279636 VIA SACRA – příspěvek k zachování a propagaci společného kulturního dědictví.

Projekt VIA SACRA sdružuje síť pamětihodností evropského významu v oblasti Euroregionu Neiße-Nisa-Nysa, které v kulturním prostoru ve středu Evropy svědčí o bohaté kulturní a duchovní historii národů, které toto území společně sdílí již po dlouhá staletí. Projekt se svými aktivitami snaží vrátit část tohoto dědictví minulosti opět do povědomí lidí.

V areálu zahrady se nachází zrestaurovaný Mariánský sloup z dílny Matyáše Brauna, postavený jako dík za záchranu před morem roku 1680, Křížová cesta, kterou tvoří čtrnáct výklenkových kapliček, Kaple Božího hrobu z roku 1722 jako kopie kaple stojící uprostřed Chrámu Božího hrobu Jeruzalémě a odpočinkové místo pro návštěvníky barokní zahrady.

Zahrada je pro své návštěvníky otevřena každý den od 8.00 do 19.00 hodin.

Všichni jsou vřele vítáni!

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.