13.07.2020

Zahrada u kostela Nalezení svatého Kříže opět otevřena

Dovolujeme si Vás informovat, že po delší pauze byla pro milovníky sakrální architektury a širší veřejnost opět otevřena zahrada kostela Nalezení sv. Kříže, která průběžně prochází plánovanou revitalizací a přeměně na parkovou oblast v rámci projektu č. 100279636 VIA SACRA – příspěvek k zachování a propagaci společného kulturního dědictví.

Projekt VIA SACRA sdružuje síť pamětihodností evropského významu v oblasti Euroregionu Neiße-Nisa-Nysa, které v kulturním prostoru ve středu Evropy svědčí o bohaté kulturní a duchovní historii národů, které toto území společně sdílí již po dlouhá staletí. Projekt se svými aktivitami snaží vrátit část tohoto dědictví minulosti opět do povědomí lidí.

V areálu zahrady se nachází zrestaurovaný Mariánský sloup z dílny Matyáše Brauna, postavený jako dík za záchranu před morem roku 1680, Křížová cesta, kterou tvoří čtrnáct výklenkových kapliček, Kaple Božího hrobu z roku 1722 jako kopie kaple stojící uprostřed Chrámu Božího hrobu Jeruzalémě a odpočinkové místo pro návštěvníky barokní zahrady.

Zahrada je pro své návštěvníky otevřena každý den od 8.00 do 19.00 hodin.

Všichni jsou vřele vítáni!

 

Nastavení cookies