24.05.2013

Vítězství v jubilejním ročníku soutěže Syner školám vybojovala ZŠ Ještědská

Zlaté medaile si z 10. ročníku sportovně vědomostního klání Syner školám, které se konalo ve čtvrtek 23. a v pátek 24. května, odnesla ZŠ Ještědská.

Dohromady 134,5 bodu nasbírali malí sportovci ZŠ Ještědská ve dvoudenní sportovně vědomostní soutěži Syner školám a stanuli tak v celkovém hodnocení na stupínku nejvyšším. Vedle pohárů a zlatých medailí si škola odnesla za své prvenství také šek ve výši 50 tisíc korun.

Akce se jako každý rok konala v areálu ZŠ Dobiášova, které bylo jejím hlavním pořadatelem. Vyhlašovatelem soutěže je Statutární město Liberec a generálním partnerem společnost Syner s.r.o., která kromě mnoha jiného věnovala do soutěže především peněžité ceny.

ZŠ Aloisina Výšina, jejíž žáci vybojovali v celkovém pořadí druhé místo, nasbírala ve všech kategoriích dohromady jen o tři body méně, dohromady 131,5 bodů. A získala šek v hodnotě 30 tisíc korun. Bronz připadl ZŠ Dobiášova a s ním pro školu i šek ve výši 20 tisíc korun. Žáky ze školy Dobiášova dělil od stříbrné školy přitom pouhý jeden bod, získali v soutěži 130,5 bodu.

Oceněna byla i škola, která se v celkovém pořadí umístila na čtvrtém místě, se 128 body to byla ZŠ Doctrina. Škola tak získala šek v hodnotě 10 tisíc korun. S prázdnou ovšem neodešli ze soutěže ani ostatní z celkem osmnácti zúčastněných libereckých škol. Vedle diplomů a drobných dárků každou školu pořadatelé odměnili šekem v hodnotě 5 tisíc korun.

V soutěži Syner školám měřilo své síly více než 500 dětí. Mezi hlavní sportovní disciplíny patřil například florbal, vybíjená, člunkový běh nebo skok do dálky z místa. Soutěžili ale i učitelé, ve volejbale a střelbě. Žáci museli zdolat i vědomostní test.

Text: Zuzana Minstrová, foto: Jan Král